+90 (322) 290 20 41

Saç şekillendirme ürünleri, maşalar, jöle ve sprey gibi kimyasal içerikli ürünler saçınıza tahmin edeceğinizden çok daha fazla zarar verebilir. Daha kalıcı olan ve saçlarınızın kolay şekil almasını sağlayacak gerçek çözümün esneklik kaybını ortadan kaldırıcı doğru bir bakım olduğunu unutmayın.

Saçları yıpratan öyle çok neden varki... Röfle, yanlış uygulanan saç boyaları, jöle, sprey gibi kimyasal ürünler, güneş, tuzlu su, aşırı sıcak ya da klorlu sular, kalitesiz saç düzleştiriciler, sıkı bağlama v.s. bu nedenlerden sadece bir kısmı. Yıpranan saçlarınızı doğru şampuan, doğru saç kremi ile daha seyrek yıkayarak, saçınızı daha sık kestirerek ve sıcaktan koruyarak kısa sürede canlandırabilirsiniz.

Kandaki demir ve çinko eksikliğini gidererek, doğru şampuan seçimi yaparak, kimyasal kozmetik ürünlereine dikkat ederek, doğru tarak ile saçınızı tarayarak, doğru saç modeline karar verirken profesyonel yardım alarak, saç kurulama ve düzleştirmeye dikkat ederek saç dökülmesini önleyebilirsiniz.

Kepek, kafa derisindeki ölü deri hücrelerin anormal oranlarda kuruyarak atılması durumudur. Bu durum kaşındırıcı, sıkıntı verici ve genellikle dönemseldir. Çoğunlukla yaz aylarında azalırken, kış aylarında artış gösterir. Diğer bir tabirle, normal bir saç derisinde ölü cilt hücrelerinin atılması ve yenilerinin oluşması süreci normal ve orantılıdır. Kepek sorunu olan bir kişide ise bu oran bozulmuştur. Sorunu çözmek için uygun şampuan seçimi yapılarak bol B vitamini tüketilmelidir.